Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bingöl
Parçalı Bulutlu
23°C
Bingöl
23°C
Parçalı Bulutlu
Pazartesi Gök Gürültülü
22°C
Salı Çok Bulutlu
22°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
21°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
22°C

KROS YARIŞMASINA DAMGA VURDU

KROS YARIŞMASINA DAMGA VURDU

KROS YARIŞMASINA DAMGA VURDU
23.03.2021 00:21
0
A+
A-

KROS YARIŞMASINA DAMGA VURDU
Elazığ’da düzenlenen kros yarışmasında, 2008-2009 kızlarda ilk 4 sırayı Bingöllü sporcular aldı.
Atletizm Federasyonu’nun, atletizmde altyapıya ivme kazandıran yarışmalar arasında bulunan Atletizmi Geliştirme Projesi’nin bölgelerdeki ilk kademe müsabakaları yapıldı.Atletizmi Geliştirme Projesi Bölgesel Kros müsabakalarında 2008-09 ve 2006-07 doğumlu atletler yer alırken, 2004-05 doğumlu atletler de il karmalarıyla yarıştı. Yaklaşık 1800 atletin ter döktüğü 20 Mart Cumartesi günkü ilk kademe sonunda takımlar ikinci kademe için avantaj sağlamaya çalıştı.Atletizm Geliştirme Projesinin ikinci kademesi 3 Nisan’da, yarı final ve finalleri ise yine önümüzdeki ay içinde yapılacak.BÖLGE YARIŞMALARI ELAZIĞ’DA YAPILDIDoğu ve Güneydoğu Anadolu bölge yarışmaları, Bingöl, Elazığ, Şırnak, Hakkari, Bitlis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman ve Van illerinden sporcuların katılımıyla Elazığ’da yapıldı.Yarışmalar sonucunda, 2008-2009 kızlarda ilk 4 sırayı Bingöllü sporcular aldı. 1.5 kilometrelik koşunun birincisi Tülin Barut olurken, Merve Gezici ikinci, Büşra Tekbaş, üçüncü, Yağmur Akarbulut dördüncü oldu.Aynı yaş kategorisindeki erkeklerde ise, Van’dan Ayhan Kaya birinci, Diyarbakır’dan Suhud Hasan ikinci, Van’dan Himmet Gümüş üçüncü, Bingöl’den Cahit Kaya dördüncü oldu.Kızlarda takım halinde Bingöl birinci olurken, erkeklerde ise birinci Van, ikinci Bingöl oldu.2006-2007 doğumlularda ise Bingöllü sporcular derece yapamadı.
golbal
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.