DOLAR
32,4225
EURO
34,7347
ALTIN
2.477,90
BIST
9.530,47
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
16°C
İstanbul
16°C
Az Bulutlu
Cuma Hafif Yağmurlu
16°C
Cumartesi Az Bulutlu
19°C
Pazar Az Bulutlu
20°C
Pazartesi Az Bulutlu
18°C

HUDAPAR: Siyonistler güçten anlar!

HUDAPAR: Siyonistler güçten anlar!
17.04.2022 23:46
414
A+
A-

HÜDA PAR Bingöl il başkanlığı 16 Nisan cumartesi akşamı teravih namazı müteakiben Bingöl Merkez dört yol saat kulesi önünde Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya saldırılarını kınamak üzere basın açıklaması yaptı.

Yapılan basın açıklamasına halk büyük katılım gösterdi. Düşmanın her zaman mutlu günde vurma gerçeği bu yıl da değişmedi. Siyonist çete Filistin’e her Ramazan ayında sistematik bir şekilde şu veya bu şekilde saldırıyor.

Müslümanların kutsallarına tahammülü olmayan terör rejimi İsrail her fırsatta necis ayaklarıyla Mescid-i Aksaya girip Müslümanlara ibadet ederken saldırılar gerçekleştiriyor.

binguven-bal2

Sunuculuğunu Muhammed Kurtaran’ın yaptığı program HÜDA PAR İl başkanın selamlama konuşması ile başladı. Programda basın metnini Parti adına HÜDA PAR İl başkan yardımcısı Hamdullah Gökalp okudu.

“Siyonistler Ramazan ayında saldırılarını arttırmaktadır”

Yapılan basın açıklamasında “Siyonist işgal rejimi her Ramazan ayında Filistin genelinde ve Mescid-i Aksa’ya yönelik vahşi saldırılarını artırmaktadır. Bir gelenek haline getirdiği bu saldırılarla Müslümanların tepkisini ölçerken, bayrama da buruk bir şekilde girmelerini hedeflemektedir. Mübarek Ramazan ayının ortasına geldiğimiz bu günlerde de siyonistler Mescid-i Aksa’nın kudsiyet ve mahremiyetini çiğneyerek sabah namazında Aksa’ya her taraftan saldırıya geçtiler. Gerçek ve plastik mermilerin yanında gaz bombaları ile Mescitte namaz kılan cemaat ve murabıtlara saldırmış, bu saldırılarda yüzlerce Müslüman yaralanırken yüzlercesi de kaçırılarak esir edilmiştir.” denildi.

“Bu vahşi ve barbar saldırılar kabul edilemez”

Açıklamada bu saldırıların kabul edilemez olduğu belirtilerek; “Bu vahşi ve barbar saldırılar kabul edilemez. Bu saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz. Aksa’nın izzeti için bedenlerini siper ederek şehadet şerbetini içen şehitlerimizin şehadetini tebrik ediyor, yaralılara acil şifalar, esir edilenlerin de bir an önce özgürlüğüne kavuşmalarını niyaz ediyoruz. “ denildi.

“İşgale karşı direnen kardeş ve bacılarımı selamlıyoruz”

Direnişe selam gönderilen açıklamada; “Kudüs’te, Aksa’da ve bütün Filistin topraklarında siyonist işgale karşı direnen kardeş ve bacılarımızı buradan selamlıyoruz. Mekân olarak yanınızda olamasak da ruhumuz ve kalbimizle yanınızdayız. Davanız bizim davamız, acınız bizim acımız, sevinciniz bizim sevincimizdir…

“Saldırılar devam ettikçe ümmet rahat yüzü görmeyecek”

Açıklamada Filistin’e saldırıların devam etmesi halinde Filistinliler başta olmak üzere ümmetin de rahat etmeyeceğinin altı çizildi.

Açıklamanın devamında; “Muhterem Kardeş ve bacılarım; Siyonist işgal devam ettiği müddetçe bu saldırılar ve acılar devam edecek, şehitler verilecek, yaralılar olacak, Filistinli kardeşlerimiz muhacir olacak, Ümmet rahat yüzü görmeyecektir. Bu saldırı ve işgali bitirmeni yolu,  iki devletli çözüm, işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme safsataları değildir. Bunun böyle olmadığına tarih şahittir.” denildi.

“Siyonist rejimle kurulacak ilişkiler kabul edilemez”

Son zamanlarda ülkemizin de aralarında bulunduğu birçok mütedeyyin idareciler veya İslam ülkeleri Siyonistlerle kurdukları işbirliğinin kabul edilemez olduğu vurgulanan açıklamada; “Siyonist rejimle kurulacak her tür ilişki Kudüs davasını yalnız bırakacak ve zayıflatacak, Aksa’ya yönelik saldırıları artıracak, işgal ve talanın genişlemesiyle sonuçlanacaktır. Bunu hiçbir Müslüman kabul etmemelidir.” şeklinde ifade edildi.

“İşgal ve saldırıları bitirmenin tek yolu Filistin topraklarından Siyonistleri tamamen kaldırmaktır”

Açıklamanın devamında; “Bu işgal ve saldırıları bitirmenin tek yolu, Kudüs ve Filistin topraklarında siyonist işgali tamamen kaldırmaktır. Bu da Filistin halkının şerefli ve izzetli direnişine ses olmak, bütün imkânlar seferber edilerek destek olmak, her zaman ve zeminde yanlarında olmakla olur.” denildi.

“Filistin halkının mücadelesi Kutsaldır”

Açıklamada; “Filistin halkının kendi vatanlarını, Kudüs’ün şeref ve izzetini savunmak için yapmış olduğu mücadele meşru ve kutsaldır. Bu mücadele asla bir terör eylemi değildir. Terörist, Filistin halkını katleden, topraklarını işgal eden Aksa’nın mahremiyetini ayaklar altına alan siyonist işgal rejimdir. “ denildi.

“Bu işgal ve katliam sadece kınama ile değil, güçle durdurulmalıdır”

Açıklamada siyonistlerin anlayacağı dilden müdahale edilmesi gerektiğine denilerek; “Bu işgal ve katliam durdurulmalıdır. Tarih ve günümüz şahittir ki bu işgal çetesi kınama, açıklama ve protestolardan değil, sadece güçten anlar.  Siyonistleri azgınlaştıran, pervasızlaştıran işlediği cürümlerin yanına kâr kalmasıdır. İşledikleri cürümler cezasız kalırsa bundan sonra daha büyük katliamlara girişecek, Allah muhafaza, bir sabah Aksa’nın tamamen işgal edildiği haberiyle uyanacağız. Buna asla izin verilmemelidir.” denildi.

“Direnenler azizdir”

Açıklamada direnenlerin izzetli duruşuna vurgu yapılarak; “Aziz Müslümanlar! Allah Aziz’dir. İslam azizdir, Kudüs ve Aksa azizdir. Zulme, işgal ve talana teslim olmayıp direnenler azizdir ve aziz olmaya devam edecekler.” denildi.

“Kudüs birinci gündemimiz olmalı ve ümmet olarak birlikte hareket etmeliyiz”

Sadece saldırılarda anılan Kudüs için çağrıda bulunularak Kudüs’ün her zaman birinci gündemimiz olması gerektiğine dair vurgu yapılarak; “Kudüs ve Aksa, sadece saldırıya uğradığı zaman gündemimize girmemeli, daima gündemimizin birinci maddesi olmalı, işgalden kurtuluşu için kısa, orta ve uzun vadeli işleyen ve kendisini güncelleyen somut planlarımız olmalıdır. İşgal rejimini zulüm ve işgalinde pervasızlaştıran Müslümanların birlik olamamalarıdır. İki milyarlık İslam Ümmet’inin gözü önünde bu katliamların yapılması kabul edilemez. İzzetli ve şerefli Müslümanlar, gençlerimiz, kadınlarımız, âlim ve yöneticilerimiz bu zilleti kabul etmemeli. Aksa’nın izzeti ve özgürlüğü için birleşmeli ve ayağa kalkmalıdır. “ denildi.

“Yöneticiler somut adımlar atmalıdır, aksi halde dünyevi ve uhrevi vebali büyük olur”

Açıklamada yöneticilere de mesaj verilerek; “Müslüman ülkelerin yöneticileri ve hassaten Türkiye, bu saldırıları sona erdirip tekrarlanmaması için somut adımlar atmalıdır. Verilen söz ve vaatler ne olursa olsun, Kudüs davasına sırt çevirip siyonist rejimle ilişki kurulmamalıdır. Filistin’de ‘normalleşme’ Siyonist işgalin bitmesidir. Filistin’de ‘normalleşme’ işgalcilerin geldikleri yere geri dönmesidir. Dünyanın, siyonistleri devlet olarak tanımaktan vazgeçmesidir. Siyonistleri tanımanın ne Türkiye’ye ne Filistin halkına ne de ümmete bir faydası olmayacaktır. Aksine dünyevi ve uhrevi vebali büyüktür. Allah indinde kimse bunun hesabını veremez. “ denildi.

“HÜDA PAR Olarak her zaman Kudüs davasının yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz”

Açıklamada son olarak; “HÜDA PAR olarak her daim Kudüs davasının yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bütün üyelerimizle Filistin’de yaşanan gelişmeleri yakından izliyor ve takip ediyoruz. Gelişmelere göre tavırlarımızı belirleyecek, bu işgal ve talana karşı hep birlikte karşı duracağız. Allah bizleri Özgür Kudüs için mücadele edenlerden eylesin.  En kısa zamanda Aksa’da hep birlikte namaz kılmayı nasip eylesin.” şeklinde açıklama yapıldı. Program Eyüp Bayşu’nun yaptığı dua ile son buldu. Program sonrası katılımcılar Mecsid-i Aksa ile alakalı duygu ve temennilerini paylaştı.

HÜDA PAR BİNGÖL İL BAŞLANLIĞI

rodi
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.